Jak postupovat při nebankovní půjčce

Při nebankovní půjčce je důležité důkladně si prostudovat podmínky smlouvy o uzavření půjčky.

Podmínky smlouvy o půjčce obsahují právní ošetřen vztah mezi poskytovatelem a budoucím dlužníkem.

Jak na nebankovní půjčku

  • Zvážit si výběr společnosti
  • Důkladně si prostudovat smluvní podmínky
  • Přepočítat si měsíční splátky
  • Zvážit si schopnost splácení půjčky

Výběr částky

Výběr částky záleží od subjektu od kterého si chcete půjčit. Od nebankovních spoločnsotí je to menší částka než u bankovních společnosti. Částka pro půjčku by měla korespondovat s dobou splácení. Čim delší doba tím většinou nižší úroky a naopak.

Výška RPMN

Dobře se seznamte s výškou RPSN. Výši dodatečných poplatků Vás může nemile překvapit a proto se dobře informujte. Už i dnes mnohé nebankovní instituce počítat výšku vaší splátky v níž jsou zahrnuty všechny poplatky spojené s půjčkou a nic Vás pak nemůže zaskočit.

Potřebné doklady

Je to doklad totožnosti, ostaní doklady závysia od instituce ale v případě ručení jsou to ještě doklady o příjmu, nebo o vlastnictví hmotného majetku, kterým budete ručit. Popřípadě doklad o sociálním pojištění.

Problémy v případě neschopnosti platit půjčku

Dobře se informujte jak bude probíhat plnění smlouvy o půjčce v případě, že nebudete schopen platit splátky jakož i výše pokuty z prodlení splátky.

Možnost splatit půjčku dříve

Jedná se o situaci kdy budete chtít půjčku vyplatit askor avšak to také může být spojeno z procentních poplatkem.

Celková cena půjčky

Před závěrečným podpisem smlouvy je dobré se informovat o celkové ceně půjčky a tím se ještě před podpisem smlouvy a jejím plněním rozhodnout a promyslet si danou situaci.

Půjčte si správně

Důležitý je odhad rizika půjčky

Předvídání rizika do budoucna

Vyšší úroková sazba bez ručení

Cena půjčky

RPNM (roční procentní sazba nákladů půjčky) je sumář všech ročních nákladů. RPNM neobsahuje a je k důležité přičíst ještě úrokovou míru a tím dostaneme celkovou roční cenu půjčky.